امروز چهارشنبه, 21 آذر 1397 - Wed 12 12 2018

منو

توجه دولت به مشكل شهرك ‌انديشه و خورهاي بندرعباس ستودني است

na 881221.jpgامام جمعه  بندرعباس با اشاره به تصويب اختصاص بودجه به رفع مشكلات

مالكان واحدهاي شهرك انديشه و ساماندهي خورهاي بندرعباس ، گفت:

مصوبات دولت براي استان قابل توجه و ستودني است.

 

alt

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي ظهر امروز در خطبه‌هاي باشكوه نماز جمعه با اشاره به سفر كابينه در دور سوم سفرهاي استاني به هرمزگان اظهار داشت: با پيگيري مسئولان و توجه ويژه اعضاي كابينه خوشبختانه مصوبات خوبي به ويژه در زمينه فرهنگ به تصويب رسيده است.
وي ادامه داد: مي‌توان با ساماندهي و اجراي مطلوب مصوبات فرهنگي دور اخير سفر در استان كارهاي چشمگيري صورت داد كه سبب بروز تحول در بخش فرهنگ شود.
امام جمعه بندرعباس در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اهميت نقش تعليم و تربيت ديني فرزندان در توسعه جامعه اظهار داشت: بايد توجه داشته باشيم كه انديشه و فكر فرزندانمان در اختيار ديگران قرار نگيرد چرا كه در صورت بروز اين مسئله نقش والدين در زندگي فرزندان كمرنگ مي‌شود.
نعيم‌آبادي همچنين افزود: براي تقويت بنيان فكري فرزندان به ويژه نوجوانان بايد كتاب‌هاي فقه و مباني اسلامي مورد توجه قرار گيرد چرا كه اين كتب ذهن جستجوگر نوجوان را به طور مناسب و منطقي توجيه مي‌كند.
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرا رسيدن چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: بايد طوري رفتار و فرهنگ‌سازي شود كه جوانان و كودكان جشن چهارشنبه سوري را با جنگ اشتباه نگيرند.
امام جمعه بندرعباس افزود: والدين نيز در راستاي اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي فرزندان از خطرات ترقه‌بازي و مواد محترقه نقش تعيين كننده‌اي دارد و از همين راستا بايد جوانب احتياط را مد نظر قرار دهد.
نعيم‌آبادي همچنين با اشاره به خريدهاي شب عيد اظهار داشت: پرهيز از چشم و هم‌چشمي و تجملات يكي از مباحث اخلاقي و ايماني فرد مسلمان و مومن است و بايد در جامعه ايراني نيز به اين امر توجه شود.
وي در پايان يادآور شد: شخصيت انسان در لباس نيست بلكه فرد مسلمان كسي است كه با اخلاق و رفتار در جامعه شناخته شود نه با پول و مقام.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار