امروز چهارشنبه, 21 آذر 1397 - Wed 12 12 2018

منو

گزیده ای از خطبه نماز جمعه 95/11/8

photo 2017-01-14 18-36-59

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی  در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس در ادامه سلسله بحث‌های اثبات آسمانی‌بودن قرآن کریم و در پاسخ به گزافه‌گویی‌های برخی عناصر خودفروخته ضد دین، اظهار کرد: قرآن کریم با زبان خود به شبهات مطرح شده پاسخ داده است و نمونه‌ای از آن را در سوره "الحاقه" و آیات 38 به بعد این سوره و همین طور آیات مختلفی از سوره "طور" ذکر کرد.

وی افزود: از همان ابتدای بعثت رسول مکرم اسلام و آغاز وحی آیات الهی بر رسول خدا شاهد گزافه‌گویی‌هایی دشمنان اسلام و قرآن در مورد آیات الهی بوده‌ایم اما قرآن به درستی فرموده که آیات قرآن کلام کائنان و یا پیش‌بینی آینده بر اساس خرافه‌ها نیست بلکه قرآن همیشه راه درستی و صداقت را نشان می‌دهد و چون از ناحیه خداوند متعال آمده، از طرف خداست و همیشه تازگی دارد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه اگر قرآن زمینی بود قطعا در آن خدشه وارد می‌شد، عنوان کرد: علت آنکه خدشه‌ای در آیات الهی وارد نیست، همانا آسمانی‌بودن آیات الهی است.

نعیم‌آبادی در بخش دیگری از اظهارات خود با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و همه شهدای انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: متأسفانه در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، برخی از مسؤولان به جای عمل به اهداف انقلاب، اقدام به زراندوزی و تجمل‌پرستی کرده و به آرمان‌های انقلاب خیانت کردند.

وی گفت: برخی مسؤولان در عمل به ارزش‌های انقلاب رفوزه شدند و با گرفتن حقوق‌های نجومی از جیب بیت‌المال، کارنامه بسیار ناشایستی از خودشان به جای گذاشتند اما مردم هرگز این رفتارها را به پای انقلاب، آرمان‌های امام و شهدا نخواهند نوشت و خیانت برخی را به کل نظام و انقلاب تعمیم نخواهند داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: مجتمع نور که جنب مصلی ساخته می‌شود، هیچ ربطی به بنده ندارد و کسانی که متولی آن هستند، نباید مردم را سرگردان کرده و مشکل ایجاد کنند. برخی می‌خواهند مجتمع نور را به یک شکلی به بنده ربط دهند که اساسا این‌گونه نیست.

نعیم‌آبادی از مردم خواست تا حرفشان را به دادگستری و مراجع قضایی بزنند و قطعا آنها مسائل را بررسی و رسیدگی می‌کنند و مردم اجازه ندهند که جایگاه نماز جمعه تضعیف شود.

وی در پایان به ثبت بین‌المللی کنگره امام سجاد (ع) با محوریت استان هرمزگان اشاره و تصریح کرد: رشته تخصصی صحیفه سجادیه با محوریت استان هرمزگان افتتاح خواهد شد که دستاورد مذهبی و دینی بالایی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار