امروز دوشنبه, 25 شهریور 1398 - Mon 09 16 2019

منو

گزیده ای از خطبه نماز جمعه 95/12/13

photo 2017-03-04 14-46-27

امام جمعه بندرعباس گفت: انتخابات صحنه رأی به افراد اصلح است و هرگز سفارش کسی برای رأی دادن به فرد خاصی را نپذیرید.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: مردم جامعه ما باید موضوع خمس را جدی بگیرند و بدانند که خمس حق امام زمان (عج) است و نباید برخی با لحن مسخره بگویند که خمس را آخوندها می‌خورند چراکه این فکر و لحن بسیار زشت و متعلق به دشمنان است.

وی افزود: از محل خمس‌هایی که در همین استان پرداخت شده تاکنون دو حوزه علمیه، 10 مسجد، تعدادی مدرسه و حمام ساخته شده است و بواسطه همین پول‌های خمسی که مردم پرداخت می‌کنند، علما و روحانیون به حافظان دین توانسته‌اند از مرزهای اعتقادی کشور دفاع کنند و حرف حق و حقیقت را بزنند.

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه بخشی از خمس به نگهبانان دین تعلق می‌گیرد، ادامه داد: ما روحانیون وابسته به هیچ دولتی نیستیم و به هر دولتی که بخواهیم بدون واهمه نقد می‌کنیم و فقط خط قرمز ما رهبری است و عالمان دین مستقل هستند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اشاره‌ای کرده و گفت: انتخابات با اطاعت فرق دارد و انتخاب به معنای شاخت دقیق کاندیدا و برگزیدن با تحقیق و مطالعه است.

وی عنوان کرد: از همه شما خواهران و برادران خواهش می‌کنم که در انتخابات گوش به زنگ سفارش این و آن نمانید و کاری به سفارش دیگران نداشته باشید و به گذشته و عملکرد کاندیداها و افراد نگاه کنید و بدون مطالعه رای ندهید.

امام جمعه بندرعباس تأکید کرد: حتی اگر فردی دشمن شماست اما در او لیاقت و توان برای جایگاهی خاص می‌بینید به او رای بدهید و فرد اصلح را انتخاب کنید.

آیت‌الله نعیم‌آبادی به روز 15 اسفند روز درختکاری اشاره کرد و گفت: به درختان به عنوان میوه و سایه نگاه نکنید بلکه بدانید که درختان نقش کارخانه اکسیژن را برای زمین ایفا می‌کنند.

وی در پایان به روز نیکوکاری نیز اشاره و از همه نمازگزاران خواست تا در این روز نگاهی به دیگران هم داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار