امروز دوشنبه, 25 شهریور 1398 - Mon 09 16 2019

منو

گزیده ای از خطبه نماز جمعه 95/12/20

photo 2017-03-12 23-12-44

 

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: هنوز 12 روز از برگزاری همایش خمس در شهر قم نمی‌گذرد که رسانه‌های بیگانه هجمه تمام عیاری را بر علیه موضوع خمس به راه انداخته‌اند.

وی افزود: خمس ثمرات فراوانی برای جامعه اسلامی دارد و دشمنان در ترس و واهمه از دستاوردهای عظیم خمس و تأثیرات فراوان کمک‌های مردم به یکدیگر از طریق خمس می‌خواهند این اصل اساسی اسلام را خدشه‌دار کنند.

خطیب جمعه بندرعباس با بیان این که در قرآن کریم و در 5 آیه مختلف به موضوع خمس اشاره شده است، عنوان کرد: یکی از این اشارات قرآن در آیه 41 سوره انفال است که به صراحت عنوان شده که از آنچه به دست آورده‌اید، در راه خدا و رسول خدا و مساکین و ایتام و ابن‌سبیل به میزان خمسی از آن را بدهید.

آیت‌الله نعیم‌آبادی ادامه داد: خمس دادن نشانه خلوص و ایمان به خداست و ندادن آن دلیلی بر نقص ایمان است و در برخی از مذاهب اسلامی خمس را صرفا متعلق به غنائم جنگی می‌دانند که این موضوع جای بحث دارد چرا که منظور از غنائم همان چیزهایی است که به سختی و تلاش بدست آمده است.

وی در خطبه‌ دوم نماز جمعه بندرعباس به موضوع اهمیت کمک مسلمانان به یکدیگر برای عبور از مسائل و مشکلات اشاره و خاطرنشان کرد: در آستانه نوروز، کمک به همنوع و همسایه و برادران و خواهران دینی را فراموش نکنید. مبادا در آستانه نوروز دل مومنی بشکند و ما بی‌تفاوت باشیم.

امام جمعه بندرعباس همچنین به دستاوردهای برگزاری اردوهای راهیان نور بخصوص در ایام نوروز نیز اشاره و تصریح کرد: مناطق عملیاتی دفاع مقدس، سرزمین مناجات‌های بی‌پایان شهدا با خدا بوده است و نفس شهدا پر از معنویت بوده و موجب شده تا فضای این مناطق نیز رنگ و بوی آسمان بگیرد و به بیان بسیاری از فرماندهان و مسؤولان اردوهای راهیان نور، برگزاری این اردوها موجب تأثیرات مثبت روحی فراوانی در میان جوانان شده است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در بخش پایانی اظهارات خود بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم تکریم و بزرگداشت شهدا در هفته آینده نیز تأکید و گفت: تکریم مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا نباید فراموش شود و یکی از بزرگ‌ترین ذخایری معنوی جامعه ما شهدا هستند که تکریم آنان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تعظیم به انقلاب است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار