امروز دوشنبه, 25 شهریور 1398 - Mon 09 16 2019

منو

گزیده ای از خطبه نماز جمعه 95/12/27

photo 2017-03-18 20-53-49

 

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: عید امسال متبرک به نام حضرت فاطمه زهرا(س) است و خانه‌های خودمان را باید متبرک به نام این بانوی مکرم اسلام کنیم.

وی افزود: هر خانه‌ای که در او نام فاطمه و زهرا وجود داشته باشد، برکت و سلامتی و عزت در آن جریان خواهد داشت و نام فرزندان دختران خودتان را نیک انتخاب کنید تا درهای رحمت الهی نیز به روی فرزندان‌تان گشوده شود.

امام جمعه بندرعباس با بیان این که در مهمانی‌های نوروز حواس‌تان به فقرا و نیازمندان اطراف‌تان نیز باشد، افزود: مبادا سفره‌های رنگینی پهن کنیم اما خمس این مال‌ها داده نشده باشد و یا اسراف و زیاده‌روی در آن باشد چرا که قلب حضرت مهدی (عج) از رفتارهای ناشایست مسلمانان به درد می‌آید.

نعیم‌آبادی تاکید کرد: باید در ایام نوروز بسنجیم که چقدر منتظر واقعی هستیم؟ چقدر انتظار ما قلبی است؟ و چقدر به انتظار خود اعتقاد داریم و به آن عمل می‌کنیم؟

وی خاطرنشان کرد: مبادا در نوروز برای منفعت و خوشی لحظه‌ای‌مان حرامی را حلال کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با اشاره به موضوع خمس و اهمیت آن، اظهار کرد: شبکه‌های تلویزیونی وهابی، موضوع خمس را زیر سوال می‌برند و مدعی هستند که چیزی به نام خمس وجود ندارد اما طبق روایات اسلامی در هر مرحله اعتقادی، ابتدای توحید و نبوت و بعد نماز و روزه و خمس مطرح است.

نعیم‌آبادی افزود: خیلی‌ها فکر می‌کنند که خمس به آنها تعلق نمی‌گیرد اما بعد از گذشت یک‌سال حتی اگر یک کیلوگرم شکر در خانه باشد، خمس به آن تعلق می‌گیرد و خمس معامله با خداست و اگر درست پرداخت شود، مطمئن باشید که خدا چندین برابر آن را به شما باز می‌گرداند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار