امروز دوشنبه, 25 شهریور 1398 - Mon 09 16 2019

منو

گزیده ای از خطبه نماز جمعه 96/1/19

photo 2017-03-18 20-53-49

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: ما مذهب داریم و مذهب ما مذهب امام صادق(ع) است و ما مسلمانان اهل تشیع باید ریشه خودمان و مذهب و دین‌مان را بشناسیم تا وهابیون و دشمنان اسلام نتوانند با افکار پوچ، مذهب و دین ما را زیر سؤال ببرند.

وی افزود: ما با شناخت دین اسلام و شناخت مذهب و خودمان می‌توانیم به وهابیون پاسخ‌های مستدل و هوشمندانه بدهیم و این ظرفیت در دین اسلام و مذهب تشیع وجود دارد که بتوانیم به همه شبهه‌ها در قبال مسائل مختلف از جمله درباره موضوع خمس پاسخ دهیم.

امام جمعه بندرعباس با بیان این که در ایجاد روشنگری در میان نسل جوان جامعه امروز در خصوص تحرکات دشمنان همه مسؤولند، خاطرنشان کرد: نباید این تلقی بوجود بیاید که روشنگری و پاسخ به شبهات صرفا در حوزه وظیفه علما و روحانیون است بلکه بار این مسؤولیت بر دوش فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌ها نیز قرار دارد.

نعیم‌آبادی گفت: جوانان مسلمان باید بدانند که به محض شنیدن مطلبی از ماهواره نباید تحت تأثیر آن قرار بگیرند چرا که غرب یک دیکتاتور کامل است و علیه همه اصول و ارزش‌های ملت‌های آزاده جهان اقدام به لجن‌پراکنی می‌کند.

وی ادامه داد: حیات دین و بقای اسلام در موضوع اجتهاد است و دشمنان به دنبال تضعیف جایگاه مرجعیت در جهان اسلام هستند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان در ادامه به ارزش‌های فراوان روزه‌داری در ماه رجب اشاره و تصریح کرد: ماه رجب ماه مولا علی(ع) و ماه شعبان ماه پیامبر خدا و ماه رمضان ماه خدا است و لذا باید از فرصت‌های عظیم معنوی در این ماه نهایت بهره را برد.

نعیم‌آبادی در بخش دیگری از اظهارات خود به تشکیل حساب 100 حضرت امام اشاره و این اقدام را گامی در راستای تأمین و تهیه مسکن فقرا عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) با دیدی فراگیر و با تدابیری هوشمندانه در ابتدای انقلاب اسلامی، گام‌های بسیار با ارزشی برای صیانت از انقلاب اسلامی برداشتند و نمونه‌های مختلف آن را از جمله در موضوع تشکیل سپاه و بسیج می‌توان دید.

وی عنوان کرد: در این هفته هرچند بسیار کم به حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) مبالغی را واریز کنید تا هم روح امام(ره) شاد شود و هم بتواند گامی در جهت تأمین مسکن فقرا و محرومان باشد.

امام جمعه بندرعباس در پایان به ضرورت برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف اشاره و افزود: دشمنان پیدا و ناپیدای ملت ایران به دنبال ایجاد فاصله میان مردم از اسلام و ارزش‌های اسلامی هستند و با برگزاری منسجم مراسم اعتکاف، چشم دشمنان کور خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار