امروز چهارشنبه, 21 آذر 1397 - Wed 12 12 2018

منو

معرفي نخستين امام جمعه شهرستان سيريک

altسیریک - خبرگزاری مهر: آیت الله نعیم آبادی در آئین معارفه امام جمعه سیریک با بیان اینکه شامه زمین خواران خیلی قوی است گفت: افراد سودجو و دلال زمانیکه متوجه توسعه جاسک شدند به بهانه های توسعه و سرمایه گذاری اقدام به چپاول زمین های این شهرستان می کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه سرمایه گذاری جدای از زمین خواری است، گفت: مسئولان با جدیت بیشتری مقابل زمین خواران بایستند و نگذارند تا افرادی به بهانه سرمایه گذاری اراضی جاسک را تصرف کنند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی صبح یکشنبه در مسجد صاحب الزمان سیریک در جمعه علمای اهل سنت و شیعه، مسئولان و مردم سیریک با بیان اینکه شما برای حجت الادسلام صفایی امام جمعه منصوب شده شهرستان یک نعمت هستید و همچنین ایشان هم به طور متقابل یک نعمت برای شما محسوب می شود اظهارداشت: این انتصاب را به فال نیک می گیریم که با همکاری و مشورت همه شما و ائمه جماعات اهل سنت و تشیع بوده و انتخاب خوبی برای چنین منطقه در نظر گرفته شد.

 

ایشان با تاکید بر اینکه مسئولان از خواب بیدار شوند، عنوان کرد: با سرمایه گذاری مخالف نیستیم ولی با زمین خواری مخالفیم. این سرمایه گذاری نیست که یک شبه دهها میلیارد به جیب بزنند بدون اینکه زحمتی متحمل شوند. به آنچه می گویم مصمم و نسبت به آن پاسخگو هستم.

آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر اینکه بیایم همدیگر را باور کنیم تصریح کرد: اختلاف نباید وسیله دعوا شود بلکه در خیلی جاها این اختلافات فقهی و فکری است و این هم طبیعی است. هیچ وقت به دنبال مچ گیری از همدیگر نباشیم و پرداختن به حضانتهای نادرست گذشته کاری بسیار اشتباه است.

ایشان در ادامه به بحث قاچاق گازوئیل پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی در راس خود رهبری دارد که قاچاق سوخت را حرام می دانند و نمی شود که قاچاقچیان این کار حرام را فقط سفره خودشان بداند.

ایشان در ادامه سخنان خود اطاعت از اولوالامر زمان مقام معظم رهبری که ایشان را ولی نعمت دانست و  گفت: طبق موازین سنی و شیعی مقام معظم رهبری اولوالامر ما مسلمانان جهان است و اطاعت از ایشان بر ما واجب است.

ایشان با بیان اینکه عراق بی بسیج بود ،اشاره ای به تحولات عراق کرد و این چنین گفت: با وجود اینکه عراق دست آمریکایها بود و همچنین عراق دارای ارتشی ناسالم بود ولی چون بسیج نداشتند نتوانستند عراق را اداره کنند و همین برکتی بود که دست دولتهای آنها رو شود.

آیت الله نعیم ابادی از مسئولان خواست مشکلات مردم را رفع کنند بخصوص مشکل آب و صید و صیادی در منطقه سیریک مهم و ضروری است.

در ادامه حجت الاسلام ارجمند ریس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه هرمزگان، حکم امام جمعه شهرستان سیریک که از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور صادر شده بود قرائت کرد و حجت الاسلام صفایی به مدت 3 سال بعنوان امام جمعه سیریک منصوب شد.

در همین خصوص حجت الاسلام ارجمند ریس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه هرمزگان گفت: در طلیه ماه مبارک رمضان  امسال اولین نماز جمعه در مسجدی که تشنه نماز جمعه بود برگزار می شود.

حجت الاسلام ارجمنداز پیگیریهای مسرانه مردم  وبرادران روحانیت و ارئه نظرات آیت الله نعیم ابادی تشکر و قدردانی کردند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار