امروز دوشنبه, 25 شهریور 1398 - Mon 09 16 2019

منو

ائمه جمعه در انتخابات بی‌طرف هستند/ زمینه حضور فراهم شود

2191067

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: برخی به دنبال شائبه حمایت امامان جمعه از شخص خاصی در انتخابات هستند که صراحتاً می‌گوییم این قشر در انتخابات بی‌طرف هستند.

 آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی شامگاه چهارشنبه در مجمع علمای دامغان به میزبانی حوزه علمیه امام صادق (ع) این شهر بابیان اینکه همه ما باید در انتخابات ۲۹ اردیبهشت حضور باشکوه داشته باشیم و از روی تمایلات نفسانی و احساسی در انتخابات تصمیم نگیریم، تأکید کرد: در دنیای امروز بحث انتخابات بزرگ‌ترین موضوع و محور است و باید در پای صندوق‌های اخذ رأی مشارکتی فعال داشته باشیم لذا نباید به برخی شائبه افکنی‌ها توسط دشمنان و بدخواهان نظام توجه کرد.

وی بابیان اینکه حضور و مشارکت فعال در انتخابات پاسخ به ندای مقام معظم رهبری است، افزود: در انتخاب کاندیدای اصلح برای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری باید با دقت و توجه بیشتری اقدام کنیم، از سوی دیگر باید گفت مردم در تمام عرصه‌ها و صحنه‌ها نقشی مهم و تأثیرگذار دارند.

امام جمعه بندعباس تأکید کرد: علما و روحانیان در بحث دعوت مردم برای مشارکت بیشتر در انتخابات و حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی باید نقش خود را به‌خوبی ظهور و بروز دهند و بر باشکوه برگزار شدن انتخابات تلاش کنند.

نعیم آبادی در بخش دیگری از سخنان خود،با اشاره به جایگاه فقهی خمس در جامعه گفت: اگر به این موضوع مهم و باارزش توجه شود بخش عمده ای از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد لذا این فرهنگ نیک ترویج پیدا کند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن ماه پرفضیلت رمضان، انس با قرآن را یکی از خصوصیات مهم این ماه برشمرد و تأکید کرد: تفسیر قرآن مبانی دینی مردم را به‌عنوان راه و روش درست زندگی کردن تقویت می کند پس روحانیان باید به این موضوع مهم توجه بیشتری داشته باشند.

نعیم آبادی با یادآوری مقام امام زمان (عج) افزود: با ظهور آن امام، ایشان خود جامعه را اداره و عدل و داد را در جهان حاکم خواهند کرد و همه ما موظف هستیم سربازان خوبی برای آن حضرت باشیم و سیره ایشان را در زندگی جاری و از برکات آن نیز برخوردار باشیم.

مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان ۸۰ نفر عضو دارد.

شهرستان دامغان چهار حوزه علمیه برداران و خواهران با یک هزار  نفر طلبه دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. خطبه ها
  2. آخرین اخبار